Ekonomi

Sıcaklık 8-10 derece yükselecek

Basra’dan gelen ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan sıcak hava dalgası yurdun iç kesimlerinde de etkili olacak. Sıcaklık hafta boyunca artacak. Pazartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin çevrelerinde kısa süreli sağanak yağış olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, ülkenin büyük bölümünde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerine çıkmasını beklediklerini ve sıcak hava dalgasının Cuma gününe kadar devam etmesini beklediklerini açıkladı.

Marmara Bölgesi’nin kıyı kesimleri, Ege ve Akdeniz’de hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak. Cuma gününe kadar yurdun büyük bölümünde yağmur beklenmiyor.

Yurdun bazı bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor

İlker Koç, kısa süreli yağış geçişlerinin beklendiği illeri şöyle sıraladı:

“Pazartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bolu, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kısa süreli sağanak yağış bekliyoruz. Salı günü İstanbul, Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde, Çarşamba günü ise saat 21.00’de sağanak yağış bekliyoruz. Trabzon, Rize ve Afyonkarahisar sınırında kısa süreli sağanak yağış olacak.”

3 büyük şehrin hava sıcaklıkları

Sıcaklık İstanbul’da 30 derece, İzmir’de 33 derece olacak. Ankara, üç büyük şehir içinde en sıcak olanı…

Ankara’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin 10 derece üzerine çıkarak 39 dereceye ulaşması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklığın 45 dereceye ulaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu