Haber

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir?

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir? Tekirdağ Süleymanpaşa 2019 yerel oy Çıkan sonuçlara göre belediye başkanı kim, Süleymanpaşa Belediyesi hangi parti. Peki Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı kim, hangi partiden? Detaylar…

TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?

2019 yerel seçim sonuçlarına göre AK Parti’nin adayı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı oldu.

CÜNEYT YÜKSEL KİMDİR?

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesi Çanakçı Köyü nüfusuna kayıtlı olan Cüneyt Yüksel, 1977 doğumludur. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma sahibidir. İşletme mezunu olan Yüksel, Anadolu Üniversitesi’nde halkla ilişkiler son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen Tekirdağ MÜSİAD üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında AK Parti’de Tekirdağ Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete başlayan Yüksel, 2012-2014 yılları arasında dış ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 yılı Ağustos ayında Genel Merkez Teşkilatının talimatıyla Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak atanan Yüksel, bu görevi 2 yıl sürdürdü.

2018 yılında yapılan il kongresinde yeniden seçilen Yüksel, 1 Aralık 2018 tarihinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Adayı olana kadar AK Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak görev yaptı. Yüksel evli ve üç çocuk babasıdır.

Cüneyt Yüksel, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı oldu ve seçildi.

selcukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu